Mora 2 Benchtop Reeler
Benchtop Electric Reeler for Electrical, Optical Cables, and Materials. For diameters from 100 to 350 mm. Max cable diameter 15 mm.
| Outer Coil Diamete | 100 ~ 350 mm |
|---|---|
| Max. cable diameter | 15 mm |
| Feeding speed | 10 ~ 150 rpm |
| Power supply | 230 V 50/60 Hz – 0,35 kW |
| Dimensions (LxWxH) | 470 x 435 x 300 mm |
| Peso | 20 Kg |
| MPN | MORA2 |
| Brand | Miapp SP. Z O.O. |
Contattaci per qualsiasi informazione
Error: Contact form not found.
The MORA 2 is a compact cable winding machine with continuous speed adjustment. Ideal for electrical, optical cables, and similar materials.

